top of page

Ženský kruh ~ Shakti sadhana

Transformační léčivá cesta ke kořenům ženské esence, k větší radosti, autentičnosti a svobodě. 

Pokročilá skupina adeptek základního kurzu, jež se věnoval aspektům terapeutické tantra jógy 

a využíval potenciál léčivého ženského kruhu...

Do skupiny je možno přidat se kdykoliv v průběhu roku, jakmile absolvuješ základní kurz Tantra jógy.

26221115_924134424430769_834757087692911

Během prvního pololetí magického roku 2020 si dopřejeme 5 intenzivních 2,5-3 hodinových setkání, abychom udržovaly a dále posunuly svoji praxi a ponořily se ještě hlouběji do silných a léčivých technik tantra jógy. Budeme nadále využívat léčivý potenciál ženského kruhu, probouzet svoji tvořivou sexuální sílu a rozkvétat do své plné krásy a magnetické přitažlivosti... Na druhé pololetí roku 2020 jsou plánována 3 intenzivní 2,5-3 hodinová setkání, jež se budou věnovat hinduistickým Bohyním. První půlroční sadhanu zakončíme v červnu úplňkovým rituálem v lůně přírody, druhou půlroční sadhanu zakončíme v listopadu očistným rituálem novoluní. Bude se jednat o transformační roční sadhanu (cestu duchovní praxe a osobního rozvoje). Jednotlivá setkání („moduly“) na sebe tématicky navazují, ale jedná se o uzavřené celky a je tedy možno absolvovat každý zvlášť. Pokročilá skupina slouží k vzájemné podpoře, sdílení, inspiraci a růstu.

PROČ BÝT SOUČÁSTÍ POKROČILÉ SKUPINY?

 • Udržíš se v praxi tantra jógy, prohloubíš již naučené techniky a nadále je rozvineš

 • Udržíš si vědomou pozornost k aktuálním tématům Vašeho života, motivaci a inspiraci k seberozvoji a k domácí praxi

 • Budete součástí ženského kruhu, ve kterém vždy a za jakýchkoliv okolností můžete spočinout, být zcela autentická, můžete si přijít pro rady, zpětnou vazbu, anebo si dopřát potřebnou výživu, čištění a léčení...

 • Poznáš více sama sebe, ostatní ženy z kruhu a navážeš nová silná přátelství

 • Vyhradíš si jednou měsíčně smysluplný, smyslný :-) a vyživující čas jen pro sebe, díky němuž budeš mít mnohem více energie, vitality, šťavnatosti, radosti a svobody ve svém běžném životě...

 • Ženské kruhy fungují jako tajemné mystérium, díky nemuž všechny ženy rostou do svého plného potenciálu a magnetické přitažlivosti :-) 

 

SHAKTI SADHANA - ROZPIS SETKÁNÍ NA ROK 2020

~ Již proběhlá setkání

Po 6.1.2020 I. ARCHETYP BOŽSKÉ MATKY (léčení vnitřní ženy, vztahu s matkou a se ženami)

Po 27.1.2020 II. YONI JÓGA a YONI VAJÍČKO (taoistické techniky k léčení a vyživování pánevního dna a dělohy)

Po 17.2.2020 III. ARCHETYP BOHA ŠIVY (léčení vnitřního muže a vztahů s muži jako cesta k větší lásce a svobodě)

13.3. - 23.3.2020 PROBOUZENÍ ŠAKTI - Tantrický retreat pro ženy v jižní Indii

Ne 29.3.2020 WEBINÁŘ (online setkání zdarma) - 16:00 - 17:30 (společná meditace, sdílení)

Po 25.5.2020 IV. ARCHETYP BOHYNĚ RADHY ~ bohyně lásky, oddanosti, něžnosti a soucitu

Po 15.6.2020 V. EXTATICKÁ ŽENA ~ cesta k plné radosti a potěšení

~ Nadcházející setkání

Po 14.9.2020 VI. BOHYNĚ LALITA TRIPURA SUNDARI ~ bohyně erotické spirituality

Tripura_sundari_4.jpg

Bohyně Lalita je nedostižnou a neodolatelnou prapůvodní Šakti a bohyní lásky a erotické spirituality. Lalita znamená v překladu ze Sanskritu "ta, co si hraje". Veškeré stvoření, zhmotnění i rozpuštění je považováno za božskou hru této krásné Déví. Je nade všemi tattvami. Je ztělesněním transcendující krásy jež pramení z její hluboké duše. Je ztělesněním hravosti, potěšení a smyslnosti. Představuje touhu jako kosmickou sílu přitažlivosti, jež udržuje atomy a molekuly pohromadě. Lze přirovnat k omamné vůni, jíž půvabné květy lákají včely k usednutí. Je symbolem jara, svěžesti, živosti a nových začátků. Je ztělesněním érotu jakožto hybné síly Univerza. Na spirituální rovině je silou, jež podněcuje vzestup síly kundalíní Šakti od múladháry čakry ke koruně. Její esencí je božská krása, nespoutanost a divoká přirozenost. Lalita nás zve do našeho lůna a našeho srdce, kde můžeme objevit zdroj naší nejhlubší moudrosti a hluboké opravdové touhy.

Témata:

 • nejhlubší touhy jako zdroj našeho životního poslání a směru

 • dozrávání v ženu během puberty a zasvěcení do opravdového ženství

 • ženský měsíční a lunární cyklus

 • posvátnost a hloubka ženského těla

 • hluboké léčivé praktiky a rituály léčení lůna a sexuální energie

 • otevření se nezkrotné, otevřené, svobodné ženské posvátné sexuální energie

Po 19.10.2020 VII. BOHYNĚ DURGA ~ bohyně vnitřní síly a ochrany

Durga je mateřskou bohyní a vytrvalou bojovnicí. Dává nás pod svá ochranná mateřská křídla a ochraňuje nás na naší cestě. Je královnou a matkou. Zve nás, abychom se spojili se svými instinkty, vstoupili do své vlastní síly a následovali naší vlastní vnitřní pravdu. Spojuje nás s manipúra čakrou, energií solar plexu, s naším vlastním středem a zdrojem naší síly. Učí nás jasně vymezovat hranice a umět jasně a zřetelně říct "ne", pokud věc není v souladu s naším nitrem. Učí náš, že naše zranitelnost je naše největší síla. Propojuje nás s moudrostí našeho vlastního těla a učí nás, jak se samy za sebe postavit.

 

Během našeho setkání bude probíhat významný hinduistický svátek Navaratri (9 nocí Bohyně), jehož oslavu zakomponujeme do našeho večera.

Témata:​

 • propojení se s moudrostí našeho vlastního těla

 • naše hranice, jejich stanovení a komunikace

 • role oběti vs. tvůrce života

 • ženská přirozená sebejistota a odvaha

 • manipúra čakra a síla středu

 • zdroje naší vnitřní síly

 • otevření se zranitelnosti, zranitelnost jako síla

Durga.jpg

Po 30.11.2020 VIII. BOHYNĚ KÁLÍ ~ bohyně transformace & OČISTNÝ OHNIVÝ RITUÁL NOVOLUNÍ

Kali_by_Raja_Ravi_Varma.jpg

Kálí je bohyní života, smrti a znovuzrození a naší transformace. Je archetypem divoké ženy, která je plně v kontaktu se svými emocemi a instinkty. Je energií a silou, jež přivádí během porodu na svět nový život. Je energií přírody, jež nás osvobozuje od našich starých již nesloužících návyků. Někdy se v našem životě Kálí objeví velmi nečekaně, aby nám odňala něco, na čem jsme zbytečně moc připoutány anebo co našeho života už nepatří. Její zjevení se může jevit jako silná bouřka či nekotrolovatelný hurikán, jež nás budí z našeho dlouhého pohodlného spánku, abychom povstaly a začaly transformovat náš život. Proces transformace vyžaduje přijetí stínu a umění pouštět... Tento proces je často velmi náročný a bolestivý, ale na jeho konci se skrývají neuvěřitelně cenné poklady a nově vytvořený prostor pro hlubší a radostnější prožitky, novou dimenzi svobody a nespoutanosti, probuzené vědomí a intenzivnější pocit pravdivosti, úplnosti a extáze.

Naše setkání bude probíhat na novoluní, jež je symbolem temné oblohy, jakési těhotné prázdnoty... ze které se rodí světlo. Naprosté zrcadlení kvalit bohyně Kálí. Součástí setkání bude i ohnivý rituál.

Témata:​​

 • přijetí našeho vlastního stínu

 • ženská divokost a nespoutanost, svobodné vyjadřování emocí 

 • duální svět, polarity, světlo rodící se ze tmy

 • primární, pudové vyjádření našeho ženství

 • proces pouštění a vytváření prostoru pro nové

 • kontrola vs. nespoutanost a svoboda

 • dovolit si být sama sebou, dovolit si být "moc"

 • erotická extatická energie 

MÍSTO KONÁNÍ

Všechna setkání (pokud není uvedeno jinak) probíhají ve studiu GOLGOTA (Orelská 11, Praha 10 - Vršovice), od 18 - 20:30h. 

CENA

Jednotlivé setkání: 650 Kč

Balíček 3 setkání: 1770 Kč (590 Kč/setkání)

STORNO 

Zrušená účast 21 dní předem je bez poplatku, do 3 dnů před setkáním činí storno 50%, poté činí storno již 100%, nicméně kdykoliv můžete za sebe poslat náhradu (kamarádku).

PŘIHLÁŠKY

Ženský kruh na rok 2020 je zcela zaplněn. Chcete-li se přihlásit jako náhradnice anebo dostat jako první pozvánku na ženský kruh od rou 2021, registrujte se prosím níže na můj e-mail. 

Těším se na Vás!

Om Shakti Om

 Karolína 

bottom of page